Kontakt

nr ośrodka: 02301261

tel. (012) 296 65 05 - czynny w godzinach otwarcia biura; tel.

kom. 508 233 133

 

e-mail: biuro@alejazda.eu


biuro: ul. Wielicka 79a/2

wykłady: Al.Pokoju 5a


biuro czynne:

poniedziałek i środa: 13-17, piątek: 9-13

 

Zdawalność naszej szkoły wg Dziennika Polskiego z 13.03.2015 to ponad 61% - sprawdź!

Nowy kurs kategorii "B" już  28 października - zapraszamy! 

 

 

Egzamin na prawo jazdy kat B Kraków

- poleć i polub naszą szkołę jazdy :-)

Zachęcamy do komentarzy i opinii o zdanym lub też nie, egzaminie na prawo jazdy kategorii B w Krakowie. Napisz o jego przebiegu, ewentualnych problemach, stresem przed i po egzaminie oraz sugestiach, które mogą pomóc kursantkom i kursantom.

 • Jakub2015-12-14 17:15

  Egzamin zdawałem o godzinie 8:00 z lekkim opóźnieniem. O godzinie 8:25 wyjechałem z ośrodka w stronę centrum. Przy okazji od razu zaparkowałem przy parkingu MORD-u, już jedno zadanie egzaminacyjne mniej ;). Następnie skręciłem w boczną uliczkę przed mostem na Dąbiu, gdzie za zadanie miałem zawrócić z wykorzystaniem infrastruktury drogowej, wróciłem na główną drogę prowadzącą do ronda Grzegórzeckiego gdzie za zadanie miałem zawrócić. Później egzaminator kierował mnie na al.Daszyńskiego poprzez boczną drogę od Galerii Kazimierz. Na al.Daszyńskiego za zadanie miałem zawrócenie w najbliższym możliwym miejscu oraz kontynuacje jazdy. Z tego co jeszcze pamiętam to pod koniec egzaminu odwiedziłem skrzyżowania równorzędne przy zjeździe z ul.Nowohuckiej. Potem to już tylko jazda do ośrodka i spokój egzamin ZALICZONY.

  Chciałbym bardzo wszystkim polecić szkołę aLe jazda. Profesjonalizm oraz indywidualne podejście to naprawdę klucz do sukcesu. Gdyby nie dyscyplina oraz cenne wskazówki instruktorów dzisiaj zapewne sytuacja wyglądałaby całkiem inaczej, tym bardziej, że trafiłem na bardzo sumiennego i szczegółowego egzaminatora.

  Jeszcze raz bardzo polecam tą szkołę :) !!!

 • ania2015-12-09 21:23

  W lewo Nowohucka - w lewo Saska - druga w prawo - Stróża rybna (jednokierunkowa) - w lewo Gromadzka - w prawo wyjazd na Kuklińskiego (stop) - prosto pod estakadą - wyjazd na Klimeckiego - zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją - z powrotem Klimeckiego - Kuklińskiego - trzecia w prawo (saska) - potem prosto (dojeżdżamy do nowego ronda bez sygnalizacji) - na rondzie w lewo - dziwna droga bez nazwy - potem w prawo w Żołnierską - tam parkowanie prostopadłe i wyjazd z powrotem w żołnierską - w prawo w Batki - w lewo Łanowa (przecinamy dwa skrzyżowania - zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - w prawo w Rzebika - wyjazd przez dwa skrzyżowania -(przecinamy Lipską) - cała ul. Przewóz - na skrzyżowaniu w prawo w Saską - w prawo w Nowohucką - w prawo do mordu - zdała Pani, dziękuję (uff). Trasa była eksperymentalna - tak stwierdził egzaminator. Na początku byłam przerażona, ale trasa bardzo łatwa. Jeszcze raz pozdrawiam cały zespół szkoły AleJazda i jeszcze raz dziękuję.

 • Małgorzata2015-11-28 18:27

  Polecam P.Witka, zdawałam egzamin w 2013 r. Doświadczenie miałam w 2 szkołach jazdy ale ta jest najlepsza. Pozdrawiam P. Witka i żonę.

 • Adam2015-11-20 12:30

  Od początku. Egzamin wypadł mi o godzinie 7:00. Siedzenie w poczekalni to koszmar, ale to nic w porównaniu z momentem, gdy egzaminator wyczytuje twoje imię i nazwisko wychodząc na plac. Później szybko do autka i zaczyna się, losowanie: ja miałem olej silnikowy i światła stopu. Następnie ustawianie i plac manewrowy. Później wyjazd na miasto. Z MORDu wyjechałem w lewo w Nowohucką i później w Stoczniowców i przez zaporę na Dąbiu, dalej na Aleje Pokoju gdzie odbiłem w Nulla i tam miałem parkowanie prostopadłe. Później powrót na Aleje Pokoju i zawracanie na Grzegórzeckim, następnie wycieczka pod garaże na Fabrycznej i powrót do MORDu ponownie przez Stoczniowców. Bardzo dziękuję Panu Witkowi, który do sprawy mojego szkolenia podchodził na każdej jeździe bardzo profesjonalnie. Podziękowania należą się także Pani Grażynce, która "męczyła się" ze mną na początku. Zdawanie to duży stres, ale bez wątpienia załoga szkoły Ale Jazda wykazała się tu doskonałą znajomością realiów egzaminacyjnych i niebywałym profesjonalizmem. Dzięki temu wszystkiemu udało mi się zdać za pierwszym razem. Gorącą polecam kurs i serdecznie dziękuję całej załodze, a w szczególności Państwu Walczak za wspaniałe wyszkolenie tak krnąbrnego ucznia jak ja.

 • Marzena2015-10-30 09:45

  Niestety ale nie pochwalę się gdzie jeździłam, nie znam aż tak dobrze Krakowa. Pamiętam tylko, że wyjeżdżając z MORDu w lewo na nowohucką, następnie na najbliższym skrzyżowaniu w prawo, potem również na najbliższych światłach w prawo. Moim instruktorem był pan Witek Walczak (miałam również przyjemność jeździć z panem Robertem oraz kilkukrotnie z panem Tadeuszem) dlatego łuk, parkowanie i zawracanie nauczył mnie tak dobrze, że egzaminator pochwalił mnie słowami "mało kto umie zawrócić tak jak Ty to zrobiłaś".
  Bardzo chciałam podziękować pani Grażynie, która jest nie tylko bardzo profesjonalną osobą, ale też bardzo miłą i ciepłą. Pan Witek tak dobrze przygotował mnie do egzaminu, że zdałam za 1 razem. Mój egzamin, wraz z placem manewrowym trwał 40 minut. Na moje szczęście, trafił mi się egzaminator, który nie potęgował mojego stresu.
  Czas spędzony na kursie był bardzo przyjemny, wszyscy instruktorzy bardzo mili i profesjonalni, widać, że indywidualnie traktują każdego kursanta, ani raz nie spotkałam się z nieprzyjemną, uwagą tak jak się to słyszy o innych OSK. Gorąco polecam OSK "aLe jazda" i zachęcam, każdego niezdecydowanego przyszłego kierowce, na kurs w tym OSK :)

 • Marlena Papież2015-04-01 11:03

  Trasa z Mordu, bardzo przyjemna , nieskomplikowana, nie pamiętam dokladnie , bo nie jestem z Krakowa ):) - w lewo na ulicę Nowohucką->potem w prawo w Stoczniowców, nastepnie ulicą Ofiar Dąbia, potem w Aleję Pokoju, na Rondzie Grzegórzeckim mialam wykonać zawracanie , potem zawrócić na przełączce jednokierunkowej i jeszcze raz na Rondo Grzegórzeckie , tam skręcic w lewo - dalej nie pamiętam ulic :) Wiem , że kręciłam się troszke po okolicach koło "Baru" , jeździłam ulicami jednokierunkowymi, mialam wykonać parkowanie prostopadłe , zawracanie ( pod mostem)z wykorzystaniem biegu wstecznego , dalej niestety nic juz nie pamietam- stres :) Jeździłam od 7;04- 7;58 :) 54 minuty ale ani się obejrzałam i już byłam koło Mordu :) Teraz najważniejsze : PODZIĘKOWANIA DLA KOCHANEJ P. GRAŻYNKI za cierpliwość , profesjonalne podejście do kursanta i za to , że pokazała mi te trasy na , ktorych z moim instruktorem z osrodka , w ktorym robiłam prawo jazdy , nie byłam nigdy ;) To wlasnie ona pokazała mi jak jeździć na agrafce ( wczesniej nie miałam pojęcia, że cos takiego wgl jest ) , byłam na Rondzie k. Carrefoura , na ktorym często jeźdzą egzaminy ( moj instruktor nigdy mnie tam nie zabrał , bo stwierdzil , ze Krakow jest tak duzy ze nie da sie go zwiedzic w ciagu 30h jazdy ) , nauczyła mnie jak ruszać z ręcznego , jak prawidłowo uzywać sprzęgła (wczesniej cały czas go trzymałam na zakrętach).Pani Grazynka widziała kazdy błąd i do skutku tlumaczyla mi, co robie nie tak , nigdy na mnie nie krzyczała ( nie to , co poprzedni instruktor , z ktorym kazda jazda byłą stresująca).W Ciągu 10 h jazdy z Panią Grażynką nauczyłam się wiecej niz w ciagu 30h z moim intruktorem z innego osk :) Pani Grazynko , będę pamietac o Pani i wiem , że to , że zdałam za pierwszym razem zawdzięczam Pani !!! :) Nie żałuję ani jednej godziny dokupionej w osk "alejazda- ":) polecam ten osrodek i oczywiscie panią Grażynkę!

 • Agnieszka2015-04-01 11:06

  Bardzo prosta oczywiście manewr na rondzie grzegorzeckim. Jazda strefa przy galerii Kazimierz zwracanie między kraweznikami. W tarasie 2 zawracania na alei na przełącze i na rondzie w Hucie do tego jechaliśmy "tamą". A i miałam parkowanie przy tych charakterystycznych garazach. To tyle z tego co zapamietalam w tym stresie :)

  Ps zdalam za 1 razem

 • Zuzia2015-04-01 11:08

  Egzamin: trasa: Najpierw w lewo w Nowohucką, potem w prawo w Stoczniowców, ofiar dąbia, potem w lewo na Aleję pokoju, potem Francesko-nullo, sądowa, kordylewskiego i na rondzie grzegórzeckim w lewo w ul Kotlarska, potem w ul. Gęsią wokól GKazimierz, potem Rzeżnicza, Prochowa, Daszynskiego, tutaj zawracałam i potem w Masarska, Rzeźniczą i do Grzegórzeckiej, na rondzie w prawo, przejechalam przez most kotlarski, potem gdzieś gdzie nie pamiętam nazwy, ale wyjechałam na stoczniowców i juz do ośrodka bezpośrednio. Egzamin trwał krótko, jakies 40 min, w zasadzie bez wiekszych blędów i bez stresu. Jeszcze raz dziękuje, jazdy doszkalające bardzo mi pomogly.

 • Karolina G.2015-04-01 11:11

  Z mojej strony mogę gorąco polecić Szkołę "aLe jazda"! Niewątpliwie każdemu kto będzie planował zdawać egzamin na prawo jazdy, bez wahania wskażę tą właśnie szkołę. Do egzaminu (który zdawałam po 7 letniej przerwie od ostatniego podejścia w Tychach) przygotowałam się w ciągu 22 h jazd. Było to wystarczające dla opanowania nowego auta, poznania nowych tras i infrastruktury Krakowa (która jest nieporównywalnie trudniejsza do opanowania niż w Tychach).
  Egzamin praktyczny zdawałam w przedświąteczny piątek 19.12.2014 r. o godz 7 rano (testy zdawałam 3 tyg Wszystko trwało niecałą godzinę. Trasy w większości mi znane i "przejechane". Jedynie nowym miejscem było Rondo Młyńskie i osiedle w okolicach Stoczniowców.
  Chciałabym w tym miejscu jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Grażynce i Panu Witkowi za profesjonalne podejście do kursanta oraz Pani Grażynce z biura za dostosowanie godzin jazd do moich potrzeb. Dzięki Państwu zdałam egzamin, który przez lata wydawał mi się nie do "przełknięcia" i to za PIERWSZYM RAZEM. Gorąco polecam!!!

 • Mateusz S.2015-04-01 11:12

  Na wstępie chciałbym gorąco polecić autoszkołę alejazda, przede wszystkim za profesjonalne przygotowanie do egzaminu przez p. Witka, a również za życzliwość i pogodę ducha p. Grażynki!
  A teraz egzamin: Zdawałem tuż przed świętami, 23 XII o godzinie 13. Mniej więcej kwadrans po 13 usłyszałem moje nazwisko i ruszyliśmy w stronę samochodu. Egzaminator, starszy mężczyzna z brodą, już przy wsiadaniu do samochodu rozluźnił atmosferę żartem, w trakcie egzaminu udzielał spokojnych poleceń pozwalając sobie czasem na pochwałę. Jedynie przy błędzie który popełniłem zbyt nagle hamując przy zmianie koloru sygnalizatora na żółty na krótko wypadł z równowagi, i skrzyczał mnie.
  Trasa: Po wyjeździe z mordu w lewo, następnie w prawo w Stoczniowców, przez zaporę na Wiśle i w lewo w osiedle przy ulicy Bajecznej. Tam dużo jeżdżenia małymi i wąskimi uliczkami, zawracanie w jakiejś małej pustej uliczce, parkowanie skośne. Później aleją Pokoju na Rondo Grzegórzeckie, gdzie egzaminator zarządził zawracanie. Powrót tą samą trasą przez most. Egzamin trwał nie więcej jak 40 min. Teoria i praktyka zdane za pierwszym razem :)

 • Gosia2015-04-01 11:39

  Zacznę od podziękowań dla rewelacyjnej ekipy rzetelnych, wymagających, cudownych instruktorów tej szkoły!!! Wielkie dzięki za Wasz absolutny profesjonalizm i prawdziwą chęć nauczenia! Egzamin zdany, początek ok.godz. 11.00 a przebieg trasy następujący: w prawo Nowohucką, potem Centralną obok Lok-u, w lewo na skrzyżowaniu, ponownie w lewo, w prawo na światłach a następnie zawracanie na przełączce jednokierunkowej na Aleji Pokoju, dalej prosto i w prawo na rondzie Dywizjonu 308, prosto na węzeł Rayskiego, za węzłem w prawo w ul. Medweckiego tam zawrócić w "najbliższym możliwym miejscu"- na skrzyżowaniu (ustawiamy się do prawej), następnie w prawo w ul.Stella Sawickiego, na pierwszych światłach w prawo, potem w lewo na skrzyzowaniu (uwaga od razu ustawic się po skręcie w prawo na lewy pas) na os. Dywizjonu parkowanie prostopadle i zawracanie z wykorzystaniem biegu wstecznego, potem powrot- w prawo na skrzyzowaniu i w lewo na swiatlach (skrzyżowanie z ul. Florera) i prosto do Mordu

 • Konrad2015-04-22 20:16

  Dzisiaj zdałem egzamin praktyczny, tak jak i teorię, za pierwszym razem.
  Całą trasę zaznaczyłem na mapie (podzielona na trzy części, ponieważ długi fragment się powtarza). Zawracanie odbyło się pod zaporą (ulica Portowa - miejsce niezaznaczone na mapie), parkowanie skośne na al. Daszyńskiego.

  Część pierwsza: https://goo.gl/maps/17l8l
  Część druga: https://goo.gl/maps/akrzJ
  Część trzecia: https://goo.gl/maps/IwhWZ

 • lusi2015-05-26 20:10

  Trasy sie pokrywaja, najpierw z nowohuckiej w lewo potem pod mostem w okolicach tandety zawracanie, potem skret w prawo na plaszow ze skrzyzowaniami rownorzednymi, na saskiej w lewo na stoczniowcow, przejazd przez most na dabiu,prosto na rondo grzegorzeckie tam kazal skrecic w lewo w strone galerii , nastepnie przed galeria w lewo , jeszcze raz w lewo i z powrotem rondo grzegorzeckie , w prawo na rondzie potem byl jakis skret z tej drogi w prawo, tam parkowanie przy garazach i zawracanie wyjazd z tej ulicy most na dabiu i w lewo na nowohucka prosto do osrodka. trasa prosta, nieskomplikowana oczywiscie zdalam za 1 razem;)

 • Bartek2015-07-25 15:32

  Podejście nr 1
  W lewo w Nowochucką – w prawo w Stoczniowców – w prawo Na Szaniec – w lewo Widok – prosto przez Al. Pokoju na Świtezianki – w prawo w Zwycięstwa – w prawo w Kosynierów – w lewo w Dąbską (zawracanie) – w prawo w Kosynierów – w lewo w Zwycięstwa – w lewo w Świtezianki – w prawo w Jachowicza – pierwsza ulica w lewo – w prawo na Al. Pokoju – pierwsze światła, drugie światła i prosto do MORDu, ale... za kierownicą siedział już pan egzaminator.
  Podejście nr 2
  W lewo w Nowochucką – w prawo Na Zakolu Wisły (zawracanie między krawężnikami) – w prawo w Nowochucką - w prawo w Klimeckiego - zawracanie na Rondzie Grzegórzeckim – w prawo zjazd przed mostem i w Gęsią – w lewo w Masarską – w prawo w Al. Daszyńskiego – w lewo w Gurgacza – w lewo w Wiślisko – w lewo w Blachnickiego – w lewo w Al. Daszyńskiego (parkowanie skośne) – w prawo w Wincentego Pola – w lewo w Chodkiewicza – w prawo w Grzegórzecką – prosto przez Rondo Grzegórzeckie w Al. Pokoju – w prawo w Ofiar Dąbia, Stoczniowców – w lewo w Nowochucką i do MORDu. Egzamin zaliczony.

 • Weronika2015-08-03 18:27

  Mój egzamin trwał 55 minut, odwiedziłam następujące miejsca: ul.Nowohucka, Stoczniowców, Ofiar Dąbia, Zwycięstwa, Dąbska (zawracanie z wykorzystaniem niewielkiego parkingu i bramy wjazdowej), Al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie (Most Kotlarski), Al. Daszyńskiego (parkowanie skośne, zawracanie), Podgórska, z powrotem Grzegórzeckie (zawracanie od Mostu), Herlinga - Grudzińskiego, Klimeckiego, Nowohucka, zjazd do ośrodka. Pamiętam również zawracanie na przełączce, na Al. Pokoju, oraz błąkanie się po wąskich uliczkach odchodzących od Daszyńskiego, po lewej stronie (Gurgacza) jadąc w stronę ul. Grzegórzeckiej. Muszę przyznać, że trafiłam na świetną panią egzaminator, która nie wprowadzała dodatkowego napięcia co niewątpliwie pomogło mi zdać za pierwszym razem. OSK "aLe jazda" mogę szczerze polecić, ponieważ miałam przyjemność jeździć z wszystkimi instruktorami i każdy prezentował pełen profesjonalizm oraz w pełni wykorzystywał czas spędzony z kursantem.

Treść