Kontakt

nr ośrodka: 02301261

tel. (012) 296 65 05; tel. kom. 508 233 133

e-mail: biuro@alejazda.eu


biuro: ul. Wielicka 79a/2

wykłady: Al.Pokoju 5a


biuro czynne:

poniedziałek i środa: 13-17, piątek: 9-13

Zdawalność naszej szkoły wg Dziennika Polskiego z 13.03.2015 to ponad 61% - sprawdź!

Nowy kurs kategorii "B" już  7 sierpnia - zapraszamy!

Egzamin na prawo jazdy kat B Kraków

- poleć i polub naszą szkołę jazdy :-)

Zachęcamy do komentarzy i opinii o zdanym lub też nie, egzaminie na prawo jazdy kategorii B w Krakowie. Napisz o jego przebiegu, ewentualnych problemach, stresem przed i po egzaminie oraz sugestiach, które mogą pomóc kursantkom i kursantom.

 • Bartek2015-07-25 15:32

  Podejście nr 1
  W lewo w Nowochucką – w prawo w Stoczniowców – w prawo Na Szaniec – w lewo Widok – prosto przez Al. Pokoju na Świtezianki – w prawo w Zwycięstwa – w prawo w Kosynierów – w lewo w Dąbską (zawracanie) – w prawo w Kosynierów – w lewo w Zwycięstwa – w lewo w Świtezianki – w prawo w Jachowicza – pierwsza ulica w lewo – w prawo na Al. Pokoju – pierwsze światła, drugie światła i prosto do MORDu, ale... za kierownicą siedział już pan egzaminator.
  Podejście nr 2
  W lewo w Nowochucką – w prawo Na Zakolu Wisły (zawracanie między krawężnikami) – w prawo w Nowochucką - w prawo w Klimeckiego - zawracanie na Rondzie Grzegórzeckim – w prawo zjazd przed mostem i w Gęsią – w lewo w Masarską – w prawo w Al. Daszyńskiego – w lewo w Gurgacza – w lewo w Wiślisko – w lewo w Blachnickiego – w lewo w Al. Daszyńskiego (parkowanie skośne) – w prawo w Wincentego Pola – w lewo w Chodkiewicza – w prawo w Grzegórzecką – prosto przez Rondo Grzegórzeckie w Al. Pokoju – w prawo w Ofiar Dąbia, Stoczniowców – w lewo w Nowochucką i do MORDu. Egzamin zaliczony.

 • lusi2015-05-26 20:10

  Trasy sie pokrywaja, najpierw z nowohuckiej w lewo potem pod mostem w okolicach tandety zawracanie, potem skret w prawo na plaszow ze skrzyzowaniami rownorzednymi, na saskiej w lewo na stoczniowcow, przejazd przez most na dabiu,prosto na rondo grzegorzeckie tam kazal skrecic w lewo w strone galerii , nastepnie przed galeria w lewo , jeszcze raz w lewo i z powrotem rondo grzegorzeckie , w prawo na rondzie potem byl jakis skret z tej drogi w prawo, tam parkowanie przy garazach i zawracanie wyjazd z tej ulicy most na dabiu i w lewo na nowohucka prosto do osrodka. trasa prosta, nieskomplikowana oczywiscie zdalam za 1 razem;)

 • Marlena Papież2015-04-01 11:03

  Trasa z Mordu, bardzo przyjemna , nieskomplikowana, nie pamiętam dokladnie , bo nie jestem z Krakowa ):) - w lewo na ulicę Nowohucką->potem w prawo w Stoczniowców, nastepnie ulicą Ofiar Dąbia, potem w Aleję Pokoju, na Rondzie Grzegórzeckim mialam wykonać zawracanie , potem zawrócić na przełączce jednokierunkowej i jeszcze raz na Rondo Grzegórzeckie , tam skręcic w lewo - dalej nie pamiętam ulic :) Wiem , że kręciłam się troszke po okolicach koło "Baru" , jeździłam ulicami jednokierunkowymi, mialam wykonać parkowanie prostopadłe , zawracanie ( pod mostem)z wykorzystaniem biegu wstecznego , dalej niestety nic juz nie pamietam- stres :) Jeździłam od 7;04- 7;58 :) 54 minuty ale ani się obejrzałam i już byłam koło Mordu :) Teraz najważniejsze : PODZIĘKOWANIA DLA KOCHANEJ P. GRAŻYNKI za cierpliwość , profesjonalne podejście do kursanta i za to , że pokazała mi te trasy na , ktorych z moim instruktorem z osrodka , w ktorym robiłam prawo jazdy , nie byłam nigdy ;) To wlasnie ona pokazała mi jak jeździć na agrafce ( wczesniej nie miałam pojęcia, że cos takiego wgl jest ) , byłam na Rondzie k. Carrefoura , na ktorym często jeźdzą egzaminy ( moj instruktor nigdy mnie tam nie zabrał , bo stwierdzil , ze Krakow jest tak duzy ze nie da sie go zwiedzic w ciagu 30h jazdy ) , nauczyła mnie jak ruszać z ręcznego , jak prawidłowo uzywać sprzęgła (wczesniej cały czas go trzymałam na zakrętach).Pani Grazynka widziała kazdy błąd i do skutku tlumaczyla mi, co robie nie tak , nigdy na mnie nie krzyczała ( nie to , co poprzedni instruktor , z ktorym kazda jazda byłą stresująca).W Ciągu 10 h jazdy z Panią Grażynką nauczyłam się wiecej niz w ciagu 30h z moim intruktorem z innego osk :) Pani Grazynko , będę pamietac o Pani i wiem , że to , że zdałam za pierwszym razem zawdzięczam Pani !!! :) Nie żałuję ani jednej godziny dokupionej w osk "alejazda- ":) polecam ten osrodek i oczywiscie panią Grażynkę!

 • Agnieszka2015-04-01 11:06

  Bardzo prosta oczywiście manewr na rondzie grzegorzeckim. Jazda strefa przy galerii Kazimierz zwracanie między kraweznikami. W tarasie 2 zawracania na alei na przełącze i na rondzie w Hucie do tego jechaliśmy "tamą". A i miałam parkowanie przy tych charakterystycznych garazach. To tyle z tego co zapamietalam w tym stresie :)

  Ps zdalam za 1 razem

 • Zuzia2015-04-01 11:08

  Egzamin: trasa: Najpierw w lewo w Nowohucką, potem w prawo w Stoczniowców, ofiar dąbia, potem w lewo na Aleję pokoju, potem Francesko-nullo, sądowa, kordylewskiego i na rondzie grzegórzeckim w lewo w ul Kotlarska, potem w ul. Gęsią wokól GKazimierz, potem Rzeżnicza, Prochowa, Daszynskiego, tutaj zawracałam i potem w Masarska, Rzeźniczą i do Grzegórzeckiej, na rondzie w prawo, przejechalam przez most kotlarski, potem gdzieś gdzie nie pamiętam nazwy, ale wyjechałam na stoczniowców i juz do ośrodka bezpośrednio. Egzamin trwał krótko, jakies 40 min, w zasadzie bez wiekszych blędów i bez stresu. Jeszcze raz dziękuje, jazdy doszkalające bardzo mi pomogly.

 • Karolina G.2015-04-01 11:11

  Z mojej strony mogę gorąco polecić Szkołę "aLe jazda"! Niewątpliwie każdemu kto będzie planował zdawać egzamin na prawo jazdy, bez wahania wskażę tą właśnie szkołę. Do egzaminu (który zdawałam po 7 letniej przerwie od ostatniego podejścia w Tychach) przygotowałam się w ciągu 22 h jazd. Było to wystarczające dla opanowania nowego auta, poznania nowych tras i infrastruktury Krakowa (która jest nieporównywalnie trudniejsza do opanowania niż w Tychach).
  Egzamin praktyczny zdawałam w przedświąteczny piątek 19.12.2014 r. o godz 7 rano (testy zdawałam 3 tyg Wszystko trwało niecałą godzinę. Trasy w większości mi znane i "przejechane". Jedynie nowym miejscem było Rondo Młyńskie i osiedle w okolicach Stoczniowców.
  Chciałabym w tym miejscu jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Grażynce i Panu Witkowi za profesjonalne podejście do kursanta oraz Pani Grażynce z biura za dostosowanie godzin jazd do moich potrzeb. Dzięki Państwu zdałam egzamin, który przez lata wydawał mi się nie do "przełknięcia" i to za PIERWSZYM RAZEM. Gorąco polecam!!!

 • Mateusz S.2015-04-01 11:12

  Na wstępie chciałbym gorąco polecić autoszkołę alejazda, przede wszystkim za profesjonalne przygotowanie do egzaminu przez p. Witka, a również za życzliwość i pogodę ducha p. Grażynki!
  A teraz egzamin: Zdawałem tuż przed świętami, 23 XII o godzinie 13. Mniej więcej kwadrans po 13 usłyszałem moje nazwisko i ruszyliśmy w stronę samochodu. Egzaminator, starszy mężczyzna z brodą, już przy wsiadaniu do samochodu rozluźnił atmosferę żartem, w trakcie egzaminu udzielał spokojnych poleceń pozwalając sobie czasem na pochwałę. Jedynie przy błędzie który popełniłem zbyt nagle hamując przy zmianie koloru sygnalizatora na żółty na krótko wypadł z równowagi, i skrzyczał mnie.
  Trasa: Po wyjeździe z mordu w lewo, następnie w prawo w Stoczniowców, przez zaporę na Wiśle i w lewo w osiedle przy ulicy Bajecznej. Tam dużo jeżdżenia małymi i wąskimi uliczkami, zawracanie w jakiejś małej pustej uliczce, parkowanie skośne. Później aleją Pokoju na Rondo Grzegórzeckie, gdzie egzaminator zarządził zawracanie. Powrót tą samą trasą przez most. Egzamin trwał nie więcej jak 40 min. Teoria i praktyka zdane za pierwszym razem :)

 • Gosia2015-04-01 11:39

  Zacznę od podziękowań dla rewelacyjnej ekipy rzetelnych, wymagających, cudownych instruktorów tej szkoły!!! Wielkie dzięki za Wasz absolutny profesjonalizm i prawdziwą chęć nauczenia! Egzamin zdany, początek ok.godz. 11.00 a przebieg trasy następujący: w prawo Nowohucką, potem Centralną obok Lok-u, w lewo na skrzyżowaniu, ponownie w lewo, w prawo na światłach a następnie zawracanie na przełączce jednokierunkowej na Aleji Pokoju, dalej prosto i w prawo na rondzie Dywizjonu 308, prosto na węzeł Rayskiego, za węzłem w prawo w ul. Medweckiego tam zawrócić w "najbliższym możliwym miejscu"- na skrzyżowaniu (ustawiamy się do prawej), następnie w prawo w ul.Stella Sawickiego, na pierwszych światłach w prawo, potem w lewo na skrzyzowaniu (uwaga od razu ustawic się po skręcie w prawo na lewy pas) na os. Dywizjonu parkowanie prostopadle i zawracanie z wykorzystaniem biegu wstecznego, potem powrot- w prawo na skrzyzowaniu i w lewo na swiatlach (skrzyżowanie z ul. Florera) i prosto do Mordu

 • Konrad2015-04-22 20:16

  Dzisiaj zdałem egzamin praktyczny, tak jak i teorię, za pierwszym razem.
  Całą trasę zaznaczyłem na mapie (podzielona na trzy części, ponieważ długi fragment się powtarza). Zawracanie odbyło się pod zaporą (ulica Portowa - miejsce niezaznaczone na mapie), parkowanie skośne na al. Daszyńskiego.

  Część pierwsza: https://goo.gl/maps/17l8l
  Część druga: https://goo.gl/maps/akrzJ
  Część trzecia: https://goo.gl/maps/IwhWZ

Treść